Hooldusraied

Hooldusraie liigid

Hooldusraietena tuntakse eelkõige sanitaar-, valgustus- ja harvendusraiet. Nendele lisaks on tuntuimad raietüübid ka valikraie, raadamine, trassiraie ja kujundusraie.

Sanitaarraie

Sanitaarraiet tehakse juba metsas mis on vanem ning ennem sanitaarraie teostamist on vajalik metsanduslik ekspertiis. Sanitaarraiet peab tegema kui puistul on kahjustused, mis tuleb eemaldada. Nagu nimigi ütleb, on tegu raviva raiega, mille eesmärk on eemaldada haiged või kahjustatud puud mis võiksid ohustada ülejäänud metsas olevaid puid. Seaduse järgi võib sanitaarraie käigus eemaldada surevaid või juba surnud puid, tuvemädaniku, või tugeva vaiguvooluga puid, samuti kahjuritest kahjustatud puid. Pikemalt sanitaarraiest loe SIIT.Valgustusraie

Valgustusraie näol pole tegemist teavitava raiega piiblist, vaid raietöödega mille tulemusel väheneb metsas olevate puude konkurents ellujäämisel ning tõstab seeläbi metsa üldist kvaliteeti. Esimeste valgustusraiete käigus eemaldatakse enamasti teie poolt soovitud põhipuuliiki lämmatavad või segavad puud, misläbi saavad soovitud puud kergemini kätte toitaineid ja valgust.

Olenevalt liigist võiks esimese valgustusraie planeerida juba peale 4-5 aastat, olenevalt liigist. Valgustusraie teises etapis harvendatakse puude koosseisu, et nad asetseksid metsas ühtlasemalt.

Harvendusraie

Harvendusraiet teostatakse, et teha metsas ruumi puudele mis on väärtuslikumad. Anda neile kerge eelis, omamaks paremaid tingimusi looduslikult arenemiseks ning seeläbi suurendada nii puistu vastupidavust ilmastikust tulenevatele ohtudele- kui ka haigustele. Kui harvendusraiet metsas ei teostata, teeb loodus ise oma korrektuurid ehk nõrgemad eksemplarid kuivavad ja seeläbi surevad toitainete- mineraalide- ja valguse puudumise tõttu.

Harvendusraiest pikemalt saad lugeda SIIT

Raietööde planeerimine

Aitame teid raietööde planeerimisel, mistahes mahtudes. Oleme kogenud metsandusettevõte ning pakume proffessionaalset teenust, alustades metsateatise esitamisest keskkonnaametile, kuni raietööde lõpuleviimisega. Raietöid tehes jätame kinnistu alati peale raietöid eeskujulikku seisukorda. Lisaks pakume lisaks teenust, kus taasmetsastame kinnistu peale raietööde lõppu.

Metsamajanduskava ja Metsateatis

Kui teid huvitab metsateatise esitamist puudutav, saate sellest lugeda sellest lähemalt meie lehelt: Metsateatis.

Kui teid huvitab metsamajanduskava koostamine, lugege kindlasti ka meie postitust: Metsamajanduskava.


Saame tuttavaks

Vajate hoopis abi
Metsamajanduskava koostamisel?

Võtke meiega ühendust ja
koostame teile metsamajandamiskava!

Tutvu lähemalt
metsamajandamiskava

Eesti Raied

JJ Services OÜ | Silla tn 4-7 Värska alevik 64001

100% Eesti kapitalil põhinev
peamiselt raietöödega
tegelevmetsandusettevõte!

  • (+372) 5330 0485
  • info@raieoiguse-ost.ee